2018 NASW Etik Kılavuzu

2018 NASW Etik Kılavuzu (Bölüm I):  JD MSW Dr. Allan Barsky ile Söyleşi

Sosyal Hizmet Podcastinin bugünkü epizodu Ulusal Sosyal Hizmet Uzmanları Birliği 2018 Etik Kılavuzu üzerine, üç-bölümlük serinin ilk bölümüdür. Dr. Allan Barsky ile konuştum (ki onu epizot 78 sosyal hizmet etiği ve epizot 76 mehkemede sosyal hizmet uzmanları‘ndan hatırlayabilirsiniz). Birinci bölümde NASW Etik Kılavuzunun tarihsel tanıtımını sunacağız ve 2018’de NASW etik kılavuzunun neden yeniden gözden geçirildiğini tartışacağız. Sonra, Allan ve ben Bölüm 1.03 ve Bilgilendirilmiş Onay ve özellikle alt bölüm “i” ki bu elektronik araştırma ile ilgili yapılacaklardır, hakkında konuşacağız.

 Bölüm 2’de epizot 114, Bölüm 1.04(e) yetkilerinizle ilgili kanunlar ve müracaatçınızın yaşadığı yer ve eyaletler (devletler) arası hatlarda teknoloji kullanarak ya da kullanmayarak uygulamanızı nasıl etkilediği hakkında konuşacağız. Aynı zamanda 1.05, kültürel yeterlilik hakkında konuşacağız.

Bölüm 3’te, epizot 115, biz 1.06(g) –profesyonel bağlanma (yakın ilişki) ve “maluliyet” (yetersizlik) kelimesinin kaldırılması hakkında konuştuk. 1.15 –elektronik iletişimde kopukluk hakkında konuştuk. Üçüncü bölümü Sosyal hizmet uygulamasında etik sorunlar ve NASW Etik Kılavuzu hakkında daha fazla öğrenmek isteyen insanlar için kaynaklar hakkında tartışma ile sonlandırdık.

Imdat Artan

Yazar: Imdat Artan

Teoriden Uygulamaya profesyonel sosyal hizmet mesleği ve disiplinine dair her şey..