Baskı Altında (Bölüm II): Dr. Lisa Damour ile Söyleşi

[Epizot 123] Bugünkü Sosyal Hizmet Podcasti’nin epizodu iki bölümlük serinin ikincisi Dr. Lisa Damour’un 2019 (baskı) kitabı Under Pressure: Confronting the Epidemic of Stress and Anxiety in Girls hakkındadır. Bugünkü epizotta tecavüz kültürü; “rıza” sözcüğü ile ilgili sorun; ve kızların konuşma şeklini toplumun nasıl kritize ettiği hakkında konuştuk ki gerçekten bu kızları kritize etmenin diğer bir yoludur. Birinci Bölümde, Lisa ve ben stres, kaygı ve travma arasındaki fark: “iyi” ve “kötü” baskının neye benzediği; ve okulların, ebeveynlerin ve sağlayıcıların baskıya dair nasıl düşündüklerine dair konuştuk.

Bio

Dr. Lisa Damour, bir psikolog, yazar, öğretmen, konuşmacı ve danışmandır. Dr Damour New York Times’ın İyi Aile bölümünde aylık Ergen Sütunu (Adolescence column for the Well Family section of the New York Times ) yazmaktadır ve CBS News’de düzenli bir katılımcıdır. O the Schubert Center for Child Studies at Case Western Reserve University’de Kıdemli Danışman olarak hizmet sağlamakta ve aynı zamanda Laurel School’s Center for Research on Girls’ün yöneticisidir. Dr. Damour New York Times’ın en çok satan kitap ödülünü kazanan Untangled: Guiding Teenage Girls Through the Seven Transitions into Adulthood ve 2019 Under Pressure: Confronting the Epidemic of Stress and Anxiety in Girls kitaplarının yazarıdır.

Dr. Damour’un makalelerine bağlantı: www.drlisadamour.com/articles/

Giriş

Merhaba podcast dinleyicileri, ben Jonathan. Bugünün epizodu 2019 Under Pressure: Confronting the Epidemic of Stress and Anxiety in Girls kitabın yazarı Dr. Lisa Damur ile iki bölümlük konuşmanın ikincisidir. Bugünün epizodunda tecavüz kültürü; “rıza” sözcüğü ile sorun; kızları kritize etmenin diğer bir yolu olarak toplumun kızların konuşmasını nasıl kritize ettikleri hakkında konuştuk. Eğer birinci bölümü henüz duymadıysanız lütfen kontrol edin. Lisa ve ben stres, kaygı ve travma; “iyi” ve “kötü” baskının neye benzediği; ve okulların, ebeveynlerin ve sağlayıcıların baskıyı nasıl düşünebildikleri hakkında konuştuk. Şimdi, bugünkü epizottan haz duymanız için birinci bölümü dinlemeniz gerekmiyor. Fakat konuştuğumuz bazı kaynak kavramları eğer aşina değilseniz sürdürülen konuşmayı anlamak bakımından (faydalı olabilir).

Lisa psikolog, yazar, öğretmen, konuşmacı ve konsültandır. Dr. Damour aylık Adolescence column for the Well Family section of the New York Times (New York Times’ın İyi Aile kısmında Ergen stünunu) yazmaktadır ve CBS News’de düzenli katılımcıdır. O, the Schubert Center for Child Studies at Case Western Reserve University’ye Kıdemli Danışman olarak hizmet sağlamaktadır ve aynı zamanda Laurel School’s Center for Research on Girls yöneticisidir.


Söyleşiye başlamadan önce, Douglas College in British Columbia, Canada sosyal hizmet lisans öğrencisi Fatima Lee’ye epizot 122’yi yazıya döktüğü için ve online MSW student at Widener University Alisa Tobin ki o Salem’de yaşıyor, Veya epizot 123’ü yazıya döktüğü için içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Evet doğru. O epizot hazır olmadan önce yazıya döktü. Podcast transcribleri birçok nedenle değerlidir ve onlar gibi dinleyicilerim olmadan ben yapamazdım. Eğer siz de bir trascript bağışında bulunmak istiyorsanız lütfen bana jonathan.b.singer. at gmail.com’dan e-posta gönderin.

Dinleyin

Ve şimdi, daha fazla konuşmadan, Sosyal Hizmet Podcasti’nin 123. epizodu: Baskı Altında (Bölüm 2): Dr. Lisa Damour ile Söyleşi

Please Login to Comment.