Kriz Müdahalesi ve İntihar Değerlendirmesi: Bölüm 2- Müdahale ve Kriz Değerlendirmesi

Bu iki bölümden oluşan Kriz Müdahalesinin ikinci bölümüdür. Bu konuşmada, bireysel kriz müdahalesini Robers’in Kriz Müdahalesinin Yedi Aşamalı Modeli bağlamında ve en popüler grup kriz müdahalesi modeli halihazırda kullanımda olan, Kritik Olay Stres Sorgusu’nu tartışıyorum. Podcast intihar değerlendirmesinin detaylı gözden geçirilmesi ile sonlanacaktır.


Kriz Müdahalesi ve İntihar Değerlendirme: Bölüm 1- Tarih ve Değerlendirme

Bu iki bölümden oluşan Kriz müdahalesinin birinci bölümüdür. Bu konuşmada, modern müdahale ve kriz teorisine bakışın bir özetini sunacağım. Kriz değerlendirmesinde iki yaklaşımı tartışacağım, Myer’in Triyaj (aciliyete göre sınıflandırma) Değerlendirme Modeli ve Genişleme-Sıkma Süreç Modeli.


Uluslararası Çalışmak mı İstiyorsunuz? David Dinino ile Söyleşi

Dürüst olalım. Dünyayı dolaşmak için sosyal hizmet uzmanı olmadınız. Hatta seyahat böceğiniz (Jeep) varsa bile – Siz sosyal hizmet uzmanısınız. Çok miktarda para kazanmıyorsunuz (değil mi)? Nasıl finanse edeceksiniz? Bugünün sosyal hizmet podcasti sosyal hizmet uzmanlarının yurtdışında nasıl çalışabileceklerine dairdir.


İyileşme Liseleri: Dr. Lori Holleran Steiker ile Söyleşi

Bugünkü sosyal hizmet podcasti İyileşme Liseleri dairdir. Austin’deki Texas Üniversitesi Sosyal Hizmet Okulunun seçkin profesörlerinden ve (aynı zamanda) 2016 yılı, Youth and Substance Use: Prevention, Intervention and Recovery kitabının yazarı Dr. Lori Holeran Steiker ile konuştum.

 


Kişilerarası Psikoterapi

Bugünkü konferansta kişilerarası terapide bir takım anahtar bağlamlara, tarapistin ve müracaatçının rolüne, kişilerarası terapinin yapısı ve amaçlarına odaklaşacağım – özellikle matem (yas), kişilerarası rol tartışması, rol değiştirme (roller arası geçiş) ve kişilerarası eksiklikler, ve kişilerarası terapide kullanılan bazı tekniklere odaklaşıyorum. Kişilerarası psikoterapi uygulamalarının kısa bir tartışması, güçlülükleri ve sınırlarını tartışma ile bitireceğim.


Askeri Sosyal Hizmette Kültürel Karşılıklar: Dr. Anthony Hassan ile Söyleşi

Bugünün Sosyal Hizmet Podcastinde, 69 epizot, Askeri sosyal hizmetin kültürel karşılıkları, Anthony Hassan ile Askeri Sosyal Hizmette iki bölümlük serinin ikinci bölümüdür. Birinci bölümde Anthony ve ben Askeri Sosyal Hizmet Uzmanlarının Eğitimi ve Öğretimi (Yetiştirilmesi) hakkında konuşmuştuk.

 


<< Önceki << >> Sonraki >>