Haziran 2010’dan beri Orijinal podcastler ve Türkçe tam metinlerle hizmetinizde..

Sosyal Hizmet Podcasti

Sosyal hizmet mesleği ile ilgili her şey; doğrudan uygulama (klinik ve toplum organızasyonu), araştırma, politika, eğitim …ve bunlar arasındaki herşeyi içerir. Lisanslı Klinik Sosyal hizmet Uzmanı ve aynı zamanda Temple Üniversitesi Sosyal hizmet okulu öğretim üyesi Jonathan Singer sosyal hizmet uzmanları için vazgeçilmez konuları araştırıyor. Temelde sosyal hizmet uzmanlarını hedef almakla birlikte, buradaki bilgiler yardım ve destek profesyonelleri (psikolog, hemşire, psikiyatrist, psikolojik danışman ve eğitimciler dahil) için oldukça faydalı bilgilerdir. Genel anlamda kamu için de sosyal hizmet yaklaşımları hakkında fikir edinmesi açısından yararlı olacaktır. ABD’nin hemen her yerinden profesyonel ve büyük başarılara imza atmış sosyal hizmet uzmanları ile birebir yaptığı söyleşiler ve sosyal hizmet mesleğinin olmazsa olmazlarını sizlerle (Türkçe) paylaşmaktan mutluluk duyarız.


 The Social Work Podcast

Jonathan B. Singer, Ph.D., LCSW

I’m an associate professor of social work at Loyola University Chicago and a licensed clinical social worker who specializes in working with children and families. I have always been an advocate of technology. In the 1990s, I created a number of “first” Web sites for social service agencies in Austin, Texas. In 1996 I developed the first electronic medical record for my agency, ATCMHMR, leading to my involvement in the selection and pilot testing of the first agency-wide remote EMR program. From 1996 – 2002 I worked for ATCMHMR as a bilingual social worker providing individual, family and group therapy to children and families. From 1997 – 2000 I was co-owner of a group therapy practice specializing in conjoint family therapy. From 2002 – 2004 I was the lead therapist for Jewish Family Service and an adjunct instructor at the University of Texas at Austin School of Social Work. As an adjunct at UT-Austin, I developed and taught the school’s first Crisis Intervention course. Between 2009 and 2015 I was an assistant professor of Social Work at Temple University. I write for academic and popular publications.İntihara Yönelimden İlham Olmaya: Kevin Hines, Greg Van Borssum ve Matt Runnells ile Söyleşi (Yakında)

Bugünkü sosyal hizmet podcastinde (epizot 125), intiharı önlemeyi misyon edinmiş üç adamla konuştum. Matt Runnells, Kevin Hines, and Greg Van Borssum intihar düşüncelerini kontrol etme, öz-bakım, başkalarını gözetme ve intiharı önlemede bir küresel ağ inşa etmeye dair hikayelerini paylaşıyorlar.


Terapist Yazarlar: Lori Gottlieb ile Söyleşi

Bugünün Sosyal Hizmet Podcasti epizodu –NY Times’in en çok satan yazarı, Atlantik için tavsiye köşeyazarı (advice columnist for The Atlantic) ve terapist Lori Gottlieb ile bir söyleşidir. Onun bir yazar olarak deneyimlerinin bir terapist olarak çalışmalarını nasıl etkilediği ve terapilerinin onun yazılarını nasıl bilgilendirdiği hakkında konuştuk. Onun müracaatçı/danışan hikayelerini terapi odasından dışarı nasıl çıkardığı ve terapistlerin minnettar kalabileceği ve terapist olmayanların bundan büyük heyecan duyacağı bir şeye nasıl dönüştürdüğüne dair konuştuk. Lori 2019 New York Times bestseller ve Amazon Best Book of April 2019Maybe You Should Talk to Someone. kitaplarından bize (bölümler) okudu. Sohbetimizi terapistler için müracaatçı olmanın ne kadar zor ve gerekli şeyler olduğu hakkında konuşarak sonlandırdık. 


Baskı Altında (Bölüm II): Dr. Lisa Damour ile Söyleşi

Bugünün epizodu 2019 Under Pressure: Confronting the Epidemic of Stress and Anxiety in Girls kitabın yazarı Dr. Lisa Damur ile iki bölümlük konuşmanın ikincisidir. Bugünün epizodunda tecavüz kültürü; “rıza” sözcüğü ile sorun; kızları kritize etmenin diğer bir yolu olarak toplumun kızların konuşmasını nasıl kritize ettikleri hakkında konuştuk. Eğer birinci bölümü henüz duymadıysanız lütfen kontrol edin. Lisa ve ben stres, kaygı ve travma; “iyi” ve “kötü” baskının neye benzediği; ve okulların, ebeveynlerin ve sağlayıcıların baskıyı nasıl düşünebildikleri hakkında konuştuk. Şimdi, bugünkü epizottan haz duymanız için birinci bölümü dinlemeniz gerekmiyor. Fakat konuştuğumuz bazı kaynak kavramları eğer aşina değilseniz sürdürülen konuşmayı anlamak bakımından (faydalı olabilir).


Baskı Altında (Bölüm 1): Dr. Lisa Damour ile Söyleşi

Bugünkü Sosyal Hizmet Podcasti’nin epizodu Lisa Damour’un 2019 kitabı Under Pressure: Confronting the Epidemic of Stress and Anxiety in Girls hakkındadır. Bugünkü epizotta stres, anksiyete ve travma; “iyi” ve “kötü” baskının neye benzediğine dair; ve okulların, ebeveynlerin, ve sağlayıcıların baskıya dair ne şekilde düşünebildikleri hakkında konuştuk. İkinci bölümde konuşmamızı tecavüz kültürü sorunları ve kitabın kapağında olduğu şekliyle kızları kritize etme üzerine; toplumun kızların konuşma tarzlarını nasıl kritik ettiklerine getirdik.Simülasyon Kullanarak Bütünsel Yeterlilik Öğretmek: Marion Bogo ve Toula Kourgiantakis ile Söyleşi

Bugünün Sosyal Hizmet Podcasti epizodu the University of Toronto Factor-Inwentash Faculty of Social Work’den Marion Bogo ve Toula Kourgiantakis ile bir söyleşidir. Sosyal hizmet eğitiminde simülasyon kullanma hakkında konuştuk.Dijital Çağda Ölüm ve Yas: Dr. Carla Sofka ile Söyleşi

Sosyal Hizmet Podcast’inde bugünün epizodu dijital çağda ölüm ve yas hakkındadır. Siena Üniversitesinden Sosyal Hizmet profesörü Dr. Carla Sofka ile konuştum. Dr. Sofka world wide web (www)’in ilk günlerinden beri teknoloji ve ölüm ve yas arakesiti üstünde çalışıyor ve yazıyor. Onun kitabı 2012, Dying, Death and Grief in an Online Universe, teknoloji alanındaki devrimin iletişim teknolojisini nasıl değiştirdiğine bakıyor.

Bugünün epizodunda sosyal medyanın nasıl, neden, nerede, ne zaman, kime yas tutacağımıza dair sosyal medyanın rolü hakkında konuştuk…


İntihara Yönelen Kişiye Yardım Etmek: Dr. LCSW Stacey Freedenthal İle Söyleşi

Bugünkü Sosyal Hizmet Podcastinin Epizodu Lisanslı Klinik Sosyal Hizmet Uzmanı Dr. Stacey Freedenthal ile onun Helping the Suicidal Person: Tips and Techniques for Professionals adlı kitabı hakkında bir söyleşidir.

Dr. Freedenthal ile konuşmaktan heyecan duydum çünkü o intihar etmek isteyen müracaatçılarda hemen kullanmaya başlayabileceğiniz 89 taktik ve teknik ortaya koyuyor.

Bugünün epizodunda bunlardan beşi hakkında konuşacağız


>> Sonraki >>